O povídkovém projektu "Pátý Poberta": Výzva i dárek k Vánocům

8. srpna 2016 v 22:24 | D.V. |  O projektu
Milí čtenáři, Pottermaniaci a uctívači kultu JK Rowling,

Milá Elis,

Když mi bylo asi jedenáct let, nepřišel z Bradavic sice žádný dopis, ale já se pustila do psaní Harry Potter Fanfiction. Povídky jsem - zrovna jako teď - uveřejňovala zapomocí služby blog.cz. Byl to skvělý koníček, ohromně jsem se u toho vyblbla a hlavně: zůstalo mi to. Dnes je mi jednadvacet a mou ambicí je stát se profesionální spisovatelkou. Zatím píši pro univerzitní noviny, ale doufám, že projektů a práce postupem času přibude a já se budu skutečně smět psaním živit.
Ale teď zpátky k něčemu méně serióznímu. Jako spousta dalších lidí, kteří jako malí propadli čtení, se i já nechala unést světem Harryho Pottera. A lhala bych, kdybych tvrdila, že to na mě a mé pozdější sny o kariéře nemělo žádný vliv. Se psaním jsem sice začala už mnohem dřív - v sedmi letech sérií povídek o psech, slepicích a domácích vepřích - ale psaním Harry Potter Fanfiction jsem chytila nový vítr do plachet. Moc mě to bavilo taky proto, že moji kamarádi taktéž fanouškovskou fikci četli a psali. A tak se dostáváme k věci.

Společně s mou dobrou kamarádkou a spřízněnou duší Elis jsme glosovaly takové perly jako "Jak Harry vznikl" nebo pod názvem "Dobbyho historky" psaly parodie na svět Rowlingové. Něco z toho se dochovalo v hlubinách mého externího harddisku a to, co před lety byla totální pakárna, se teď jeví jako úplný poklad. Prostě taková vzpomínka na super období z dětství; a hlavně člověk jen zírá, co nás to tehdy napadalo.

Elis a já jsme si taky k Vánocům psaly povídky "na přání". Mezi nimi například i "Severusova vánoční koleda" - taktéž uveřejněná tady na blogu - kterou jsem minulý rok po letech vyhrabala, vytiskla a Elis slavnostně předala na Štědrý den pro pobavení. A já se rozhodla, že tyhle Vánoce by ode mne Elis měla zase dostat nějakou povídku (koneckonců je teď v Harryho světě opět rušno). Nechtěla jsem však vymýšlet něco úplně nového, ale nadruhou stranu by byla nuda zas nějakou povídku prostě "zrecyklovat". Proto jsem se rozhodla vzít kapitolovku "Pátý Poberta", kterou jsem kdysi začala psát, ale asi po padesáti stranách nechala vyšumět do ztracena, a dokončit ji. Protože, jak jsem se udiveně tohle léto přesvědčila, ono je to vlastně docela dobré. Jasně, nad několika pasážemi jsem obracela oči vsloup, ale vcelku vzato to nebylo nic, co by se nedalo zeditovat a opravit. Rozhodla jsem se tedy, že to do Vánoc 2016 dopíšu. Jednou bych něco chtěla dotáhnout do konce a uzavřít tak jednu kapitolu mého pisálkovského života. Berte to jako osobní výzvu, kterou můžete živě sledovat. A samozřejmě je to v prvé řadě vánoční dárek pro Elis.

Kapitoly budu přidávat průběžně, poslední pak na Štědrý den, kdy o existenci blogu řeknu i samotné obdarované. Takže Elis, moje skvělá, úžasná Elis, jestli čteš tyhle řádky, tak jsou zřejmě Vánoce, 24.12.2016 a já jsem dokončila Pátého Pobertu. Zbývá tedy jenom popřát Ti šťastné a veselé a snad pobavení při čtení. ;)

Všem ostatním přeji taktéž spoustu zábavy. Doufám, že se mezi Vámi najdou tací, co ještě Harry Potterovskému Fanfiction neodrostli a rádi si přijdou zavzpomínat na to období, kdy jsme v hlavě měli jenom famfrpál a třaskavé skvorejše!

Vaše (a Tvoje)

D.V.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Remi Remi | E-mail | Web | 18. září 2016 v 16:08 | Reagovat

Tak to je úžasnej nápad! :)
Moje známé FF bohužel moc nebere, takže tohle praktikovat nemohu.
Doufám že se Ti to povede dokončit i v nadšení Elis.

Hodně štěstí!

2 Kikabu Kikabu | E-mail | Web | 13. listopadu 2016 v 21:10 | Reagovat

Taky planuju napsat HP Fanfiction... Můžeš pak opět zavítat na můj blog a ohodnotit ji :) vlastně budu moc ráda...

3 Mary Mary | Web | 20. listopadu 2016 v 12:09 | Reagovat

to je úžasný nápad! Taký vianočný darček by som brala všetkými desiatimi ;-) I keď, mňa od kamošky čaká podobný darček k narodeninám, a už teraz sa ho neviem dočkať, lebo by to malo byť special for me ;-)
ďakujem za upozornenie, budem to tu sledovať ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama